გაკვეთილის
გეგმა
გაკვეთილის თემა
|
თემის ნიშანთა მართლწერა
|
სწავლების საფეხური, კლასი
|
საშუალო საფეხური, მეათე კლასი
|
საგანი, მასწავლებელი
|
ქართული ენა, სიუზი ფელიშვილი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
15 მოსწავლე.
კლასში არ რის განსაკუთრებული მიდგომების, საჭიროებების მქონე მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები ხშირად უშვებენ შეცდომებს თემის ნიშნების
გამოყენებაში
|
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები
|
ისწავლონ თემის ნიშანთა მართლწერასთან დაკავშირებული
შეცდომების თავიდან აცილება
|
შედეგები და ინდიკატორები
|
ქართ.
X. 16. მოსწავლეს შუძლია წერის სტრატეგიების გამოყენება ნაწერის
ორგანიზებისათვის.
B*კითხულობს ნაწერს კორექტირების მიზნით, ასწორებს შეცდომებს,
ლექსიკონების მიხედვით ამოწმებს სიტყვათა ფორმებს.
|
წინარე ცოდნა
|
თემის ნიშანთა რაობა, ზმნის უღლების ტიპები
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
აქტივობა 1. გაკვეთილის მიზნის გაცნობა (2 წთ.)
აქტივობა 2. საშინაო დავალების შემოწმება (ზმნისწინთა
მართლწერა) (8 წთ.) აქტივობა
3. თემის ნიშანთა რაობისა და ზმნის უღლების ტიპების გახსენება ფრონტალური კითხვებით
(5 წთ.) აქტივობა 4. თემის ნიშანთა მართლწერის გაცნობა მოსწავლეთა
აქტიური მონაწილეობით (8 წთ.) აქტივობა 5. მაგალითებზე მუშაობა ჯგუფებში/კომპიუტერებში
ჩატვირთულ ტესტებზე მუშაობა/–პრეზენტაცია (12 წთ.) აქტივობა
6. ახალი მასალის განმტკიცება კითხვა–პასუხებით (5 წთ.) აქტივობა
7. საშინაო დავალების მიცემა (2 წთ.)
აქტივობა 8. მასწავლებლის თვითშეფასება (3 წთ)
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
განმავითარებელი–კომენტარებით განმსაზღვრელი–ქულებით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო, ტესტები, კალმები, ფურცლები სავარჯიშოებით,
რვეულები, კომპიუტერი
|
No comments:
Post a Comment